Dobrodošli.
O kako je lepo kada dođe toplije vreme. Čini mi se kao da ljudi nekako živnu i pokrenu se, kao da u sebi kažu: dosta je bilo hladnoće. Kao dečak, obožavao sam da idem sa Tatom svuda, naročito kada su bili ovakvi dani. Tata bi odjednom bio na sto strana, kao da se takmičio sam sa sobom koliko toga može da uradi. Moje tada male noge nisu mogle mnogo da izdrže, ali je on uvek znao da proceni kada je dosta i kaže: „Ajde, odmori malo.“ Imali smo svoje domaćinstvo. Deda se pitao za sve, jer je neko morao da primi na sebe najveću odgovornost, a takav čovek se tada najviše i poštovao. Ali kao dečak, nešto mi nikada nije bilo jasno. Kako to da toliko učeni ljudi — doktori, inženjeri, ljudi iz grada — toliko poštuju mog Dedu, čoveka koji je ceo život radio zemlju? Jednog dana sam pitao Tatu. Tata mi je tada objasnio nešto što kao dete nisam mogao odmah da razumem. Rekao mi je da moj Deda nije bio čovek kojeg ljudi poštuju zato što je imao mnogo, već zato što je mnogo davao. Još mnogo pre n...